Summer Camp -futiskoulu

Jaa tämä juttu!

Haka juniorit järjestää kesäkuun ajan tiistaista torstaihin Summer Camp -futiskoulun seuran omalle jäsenistölle. Valmentajina koulussa toimivat mm. Alex, Masi Rekomaa, Topias Listo ja Valtteri Partanen. Toiminta on tarkoitettu kaikenikäisille tytöille ja pojille.

Päivät alkavat klo 11 ja päättyvät klo 14. Keskimmäinen tunti (klo 12-13) on ohjattua toimintaa valmentajien johdolla. Ensimmäinen ja kolmas tunti harjoitellaan omatoimisesti (ja vapaaehtoisesti), valmentajat ovat paikalla antamassa neuvoja halukkaille ja rakentavat taitoja kehittäviä ympäristöjä pelaajille. Pelaajat voivat olla paikalla joko osan aikaa tai koko kolmituntisen tapahtuman ajan. Kenttä vaihtelee päivän ja sään mukaan Roukon, Lotilan ja Saharan välillä. Ensimmäinen päivä 4.6. pidetään Saharassa.

Toiminta on seuran jäsenille ilmaista. Futiskoulu ei korvaa joukkueiden omia harjoituksia, vaan on apuväline omatoimiseen harjoitteluun. Mukaan pelaaja tarvitsee pallon, juomapullon, nappulakengät ja säärisuojat.

Lisätiedot: Masi Rekomaa 0405740477 / Jussi Saarinen 0405031940