Seuraa kehitettiin lauantaina

Jaa tämä juttu!

Lauantaina FC Haka junioreissa vietettiin seurakehityspäivää, kun seuran valmentajat, joukkueenjohtajat ja hallituksen jäsenet kokoontuivat Hotelli Waltikkaan pohtimaan seuran nykytilaa ja tulevaisuuden näkymiä.

Rehellisen ja värikkään keskustelun seurauksena seuramme ryhtiliike saa varmasti uutta voimaa taklata tulevaisuuden haasteita. Jotkut asiat vaativat pikaista muutosta, mutta suurempiakin linjoja maalailtiin horisonttiin.

Lauantaina käytiin myös läpi FC Haka junioreiden strategiaa, jonka jalkauttaminen on vuoden 2017 agendalla. Erikoistarkkailussa tulee olemaan tiedottaminen ja avoimuus niin seuran sisälle kuin ulkopuolellekin. Haluamme olla nykyaikainen seura, joka pelaa mahdollisimman avoimin kortein.

Vastaavia tapahtumia on tarkoitus järjestää säännöllisesti, jotta yhteinäinen linja löytyy ja vahvistuu mahdollisimman pian.

Kiitos kaikille osallistujille!