Valmentajaksi Haka junnuihin

Jaa tämä juttu!

FC Haka juniorit hakee kaudelle 2021 päätoimisia ja osa-aikaisia valmentajia kasvavaan seuraamme. Tarjoamme kehittyville valmentajille näköalapaikan perinteisessä suomalaisessa seuraympäristössä.

Olemme juniorijalkapallon erikoisseura ja Veikkausliigassa pelaavan FC Hakan yhteistyöseura. Meillä pääset keskelle intohimoista jalkapallokaupunkia, keskeiseen rooliin merkittävää askelta eteenpäin ottavassa seurassamme. Seuramme pelaajien määrä on lähes kolminkertaistunut viimeisen kolmen vuoden aikana. Kaudella 2020 seurassamme toimii 5 palkattua valmentajaa/valmennuspäällikköä ja lähes 100 oto-valmentajaa.

Seuramme panostaa valmentajien koulutukseen ja meillä pääset haluamaasi koulutusputkeen. Toivomme sinulta positiivista suhtautumista valmennuskoulutukseen, Palloliiton UEFA-koulutukset ja muut soveltuvat koulutukset katsotaan eduksesi.

Lähetä vapaamuotoinen hakemus ja CV palkkatoiveineen osoitteeseen rekry@fchakajuniorit.fi. Hakuaika päättyy pe 21.8.2020. Lisätietoja antaa FC Haka junioreiden valmennuspäällikkö Mikko Manninen / 0405880849.