#hakajunnut2018

Jaa tämä juttu!

FC Haka juniorit tarkentaa kauden 2018 suunnitelmia. Seura palkkaa 01.07.2017 alkaen ensi kauden D12- ja D13 joukkueiden vastuuvalmentajan, joka toimii kauden 2017 loppuun saakka seuran valmennuspäällikkönä vastuualueenaan mm. pelaajapolkujen päivittäminen tämän päivän vaatimustasolle sopivaksi, seuran junioritoiminnan organisointi ja kauden 2018 valmentajien palkkaus yhdessä toiminnanjohtaja Mikko Hatakan kanssa. Kaudelle 2018 tavoitteena on palkata valmennuspäällikkö, joko yhteistyössä Valkeakosken Nappulaliigan tai FC Hakan kanssa. Kartoitamme mahdollisuutta myös kokonaan oman valmennuspäällikön palkkaamiselle FC Haka junioreihin.

FC Haka junioreiden hallitus kiittää junioreiden vanhempia aktiivisesta vastaamisesta seurakyselyyn ja kutsuu vanhemmat palautteen purkutilaisuuteen lauantaina 13.5.2017 klo 10 Hotelli Waltikkaan. Tervetuloa!

FC Haka juniorit tekee yhteistyötä FC Hakan, Valkeakosken Nappulaliigan ja muiden yhteistyöseurojen kanssa parantaakseen Valkeakosken sekä koko Etelä-Pirkanmaan junioripelaajien mahdollisuuksia kehittyä jalkapalloilijoina omalle huipputasolleen. Tästä syystä FC Haka juniorit tulee merkittävästi panostamaan pelaajien erilaiseen talentti-, akatemia- ja extraharjoitteluun jo tämän kesän aikana, projekti jatkuu tulevaisuudessa osana FC Haka junioreiden strategista toimintaa. Seura toivoo tämän panostuksen tulevan tulevaisuudessa näkymään kautta linjan tavoitteellisempana ja kilpailukykyisempänä seurana.

Lisätiedot ja avoimet hakemukset D-ikäluokkien vastuuvalmentajan sekä valmennuspäällikön tehtäviin osoitetaan FC Haka junioreiden varapuheenjohtaja Marko Vahokselle (marko@vahos.fi / 050-5111538), hallituksen jäsen Tommi Niemiselle (tommi.nieminen@mtcflextek.fi / 050-3716603) tai hallituksen jäsen Jussi Saariselle (jussi@pupellino.com / 040-5031940).