P2016 liikkeelle

Jaa tämä juttu!

P2016 aloittaa ikäluokkatoiminnan FC Haka junioreissa. Joukkueen vastuuvalmentajana toimii joukkueen starttivaiheen ajan seuran valmennuspäällikkö Ari Innala. Ensimmäiset harjoitukset pidetään Palloiluhallissa to 3.11.2022 klo 16.30 Valkeakosken Palloiluhallissa.

Joukkue harjoittelee talvella kahdesti viikossa. Torstaisin treenataan klo 16.30 Palloiluhallissa ja sunnuntaisin klo 15.15 Roukon yhtenäiskoulun F-salissa. Harjoituksissa tarvitset urheiluvarusteet, Palloiluhallissa mieluiten nappulakengät.

Joukkue kaipaa vanhemmista valmentajia, huoltajia ja joukkueenjohtajia joukkueen taustalle. Seura kouluttaa valmentajat ja muut taustat sekä Palloliiton kursseilla että omilla seuran sisäisillä koulutuksilla henkilön oman halun mukaan. Lähde rohkeasti mukaan iloiseen toimintaan tekemään yhteistä hyvää lasten ja nuorten liikunnan parissa!

Pidämme vanhempainillan mahdollisimman pian.

Lisätiedot:

valmennuspäällikkö Ari Innala 040 0464812
Jussi Saarinen 040 5031940