Kaupparit

Lisätiedot Ari Jussilalta (040 0502227 / ari.jussila@fchakajuniorit.fi)

Lista päivitetty 3.6.2020

Nappulasarja (synt.2009-2010/tytöt 2007-2008-09)

PELIAIKA 2*20, PELIMUOTO 8v8

HJK (Veera Ruhanen, Juha Merikanto) 15

Aleksi Kainiemi, Aaro Merikanto, Jooa Koskinen, Lauri Raiskio, Mico Kuusimaa, Mikael Jokinen, Niilo Siirilä, Oiva Niemelä, Vilho Virta, Eero Peltonen, Jere Malinen, Kiira Ruhanen, Oona Tervaniemi, Julius Ahomaa, Justus Kilpeläinen

HAKA (Janne Syrjä) 16                                 

Rene Syrjä, Vilho Hakala, Tatu Konkarikoski, Väinö Korpeinen, Rumert Takak, Iivari Tyni, Miko Hakala, Niko Rauhala, Arttu Haanpää, Eemil Airaksinen, Mauno Kukkamäki, Antti Torkkel, Paavo Tirri, Jami Eerikinharju, Anid Kurti, Ramsi Raiskinmäki

TPS (Pasi Elijoki, Reijo Mäkinen) 15

Kasperi Silen, Eemeli Elijoki, Peetu Meriö, Roope Mäkinen, Reino Venetmäki, Nuutti Loijas, Joonas Arvola, Aukusti Kiiskilä, Valtteri Vainikka, Eemeli Hakala, Nea Nissi, Nella Mattila, Ronja Kekki, Oliver Hallamaa, Veeti Haaparanta.

ARSENAL (Juska, Joona) 15

 Roni Jokio, Topias Pajunen, Miro Nurminen, Tuukka Kopola, Arttu Penttilä, Justus Lindgren, Vilppu Sirkiä, Joona Järvinen, Paavo Tikkala, Casper Alanen, Luka Svart, Miko Jokio, Jere Kauranen, Juho Järvinen, Daniel Vuorinen

MANU Ella Huovinen ja Janna Tuominen (Janne Ahonen) 15

Jere Malinen, Erkki Ahonen, Tuukka Siiskonen, Santtu Isoaho, Niilo Viik, Oliver Jumisko, Kristian Mäkelä, Vilma Kononen, Ella Väyrynen, Samuel Virtanen, Rasmus Soukka, Noel Kirsilä, Luukas Jäkkö, Aatos Lähti, Rasmus Ronkainen

KIEKKO – AHMA (Mikko Takaniemi) 15

Oma pelaajalista tulossa

Minisarja (pojat synt. 2011-12, tytöt 2010-12)

PELIAIKA 2*20 MIN

PELIMUOTO 8v8

KUPS (Joonas Niemelä, Petri Kautto) 16

 Vilho Asikainen, Eetu Kukkonen, Valtteri Väätti, Matias Koskensalo, Emma Kukkonen, Maisa Honkakunnas, Jenna Jyrämö, Minttu Karisalmi, Minea Kautto, Huugo Fallström, Tuure Flinck, Toivo Heikkilä, Elmo Heikkinen, Veikko Niemelä, Väinö Virta, Akseli Pikkuharju

INTER (Jani Kiiskilä) 15

Eemeli Virta, Aaro Mäkelä, Veikka Rouvinen, Manta Suopelto, Sanni Arvola, Veikka Kiiskilä, Konsta Mäkinen, Veeti Riihimäki, Sulo Eliot Saarinen, Sulo Multanen, Vilho Virnes, Topi Vuorinen, Joona Saari, Jesperi Ylitie, Lenni Luoto.

KUUSYSI (Tuomas Aaltonen, Heikki Halmetoja) 16

Atte Hietanummi, Onni Lepistö, Veeti Aaltonen, Ahmed Galeb, Benz Nguyen, Topi Myllynen, Niklas Lamminpää, Eini Kopakkala, Suonna Laine, Luka Bowles, Samuel Hovikorpi, Aatu Kukkamäki, Jimi Tervaniemi, Aarne Siiro, Tim Rassl, Jesperi Halmetoja.

ILVES (Pasi Hakonen, Markus Kuosmanen) 16

Juuso Saharinen, Urho Ahonen, Paulus Pasanen, Onni Koljonen, Tim Rossi, Rasmus Takaniemi, Silja Takaniemi, Lotta Hakonen, Kasper Nikkilä, Tatu Siiskonen, Valtteri Vuorinen, Simeon Teräsahde, Viljami Puurunen, Rene Hänninen, Daniel Kuosmanen, Juuso Hämäläinen.

MYPA (Helga Kantola, Mika Uurainen) 14

Viljami Harala, Vilho Nieminen, Hugo Soukka, Veikko Virtanen, Aava Määttä, Isla Määttä, Helvi Uurainen,Emma Karhusaari, Ilja Pohjola, Topi Nikkilä, Niklas Keskiö, Niklas Lehtinen, Luukas Hölsä, Mikael Virtanen

LIVERPOOL (Sampo Heikkola, Mikkis Latosaari) 15

Otso Rohola, Viljami Elijoki, Unto Heikkola, Leevi Kuusisto, Tiitus Lindgren, Joonas Loponen, Santtu Mäkiselkä, Oliver Svart, Rasmus Lindgren, Mooses Ristaniemi, Severi Lampinen, Alvin Hallamaa, Nella Hakala, Aliisa Imeläinen, Miska Imeläinen

——————————

KESÄN 2020 PELIOHJELMA

KOTIJOUKKUEEKSI MERKITTY PELAA VALKOISELLA PAIDALLA JA VIERASJOUKKUE MUSTALLA.

POIKKEUS TIETYSTI KIEKKO-AHMA. HEILLÄ OMAT PELIPAIDAT!

1.PELIKIERROS KE 10.6. JA 6.PELIKIERROS 12.8.

17.10-18.00  ARSENAL – TPS & INTER – ILVES

18.05-18.55 MANU – HJK & KUPS – LIVERPOOL

19.00-19.55 AHMA – HAKA & MYPA – KUUSYSI

2.PELIKIERROS KE 17.6. JA 7.PELIKIERROS 19.8. 

17.10-18.00 TPS – AHMA & LIVERPOOL – MYPA

18.05-18.55 HJK – ARSENAL & KUUSYSI – INTER

19.00-19.55 HAKA – MANU & ILVES – KUPS

3.PELIKIERROS KE 24.6. JA 8.PELIKIERROS 26.8.

17.10-18.00 MANU – TPS & KUPS – KUUSYSI

18.05-18.55 AHMA – HJK & MYPA – ILVES

19.00-19.55 ARSENAL – HAKA & INTER – LIVERPOOL

4.PELIKIERROS KE 1.7. JA 9.PELIKIERROS 2.9.

17.10-18.00 TPS – HJK & ILVES – KUUSYSI

18.05-18.55 AHMA – MANU & INTER – MYPA

19.00-19.55 HJK – HAKA & LIVERPOOL – ILVES

5.PELIKIERROS KE 5.8. JA 10.PELIKIERROS 9.9.

17.10-18.00 ARSENAL – AHMA & KUPS – INTER

18.05-18.55 HAKA- TPS & LIVERPOOL – KUUSYSI

19.00-19.55 MANU – ARSENAL & MYPA – KUPS

CUP-OTTELUT LAUANTAINA 12.9. TEHTAAN KENTTÄ OMA OHJELMA